U kërcënua me vdekje, gjyqtari anglez kërkon mos arbitrojë më

Mike Dean dëshiron të arbitrojë për disa ditë ndeshjet në Angli.

Kjo pasi, ai dhe familja kanë marrë kërcënime nga tifozët e West Hamit dhe Southamptonit.

52 vjeçari në mënyrë kontraverse dha dy kartonë të kuq për Tomas Soucek dhe Jan Bednarek, dhe pas ankesave që shtruan West Hami dhe Southamptoni dënimi është hequr ngë Komisioni Disiplinor.

Pavarësisht kërkesës së Dean për të mos referuar, Federata e ka caktuar të gjykojë takimin Brighton – Leicester në Kupën FA.

Kategoritë
Sport