Shikoni stuhinë që vonoi ndeshjen Villarreal – Maccabi

Ndeshja e raundit të 3-të të Ligës Evropiane midis Villarreal dhe Maccabi nga Tel Aviv është shtyrë për shkak të një stuhie të fortë në Spanjë.

Gjegjësisht, dueli i këtyre ekipeve ishte menduar të luhej nga ora 21:00, por për shkak të shiut të madh që lagur plotësisht fushën në stadiumin De La Ceramica, ndeshja u anulua dhe pyetja është se kur do të luhet.

Sipas videove që u bënë virale në rrjetet sociale, është e qartë pse gjyqtari kryesor Nikola Dabanović vendosi të mos luante ndeshjen, dhe mund të shihet se fusha është zhytur plotësisht dhe se lojtarët nuk kanë kushte për të luajtur.

Ky ishte menduar të ishte një duel i ekipeve që kanë dy fitore në Grupin I, dhe të dy ekipet janë të parat në tabelë me nga gjashtë pikë secila. Në ndeshjen e parë të këtij grupi të luajtur sot, Sivasspor ishte më i mirë se Qarabag me 2: 0.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet