Ronaldo shiti avionin luksoz që përdori me Georgina, dihet edhe pse

Sipas mediave spanjolle, Cristiano Ronaldo shiti avionin e tij privat që e kishte blerë në vitin 2015 për 20 milionë euro.

Bëhet fjalë për një model “Gulfstream G200”, një nga 250 modelet e personalizuara të avionëve, i prodhuar nga viti 1999 deri në vitin 2011, i cili mund të strehojë dhjetë persona dhe është i pajisur me pajisje luksoze si frigorifer, mikrovalë dhe furrë elektrike, WI-FI, telefon dhe komplet. sistem multimedial.
Edhe pse për momentin nuk është bërë i ditur as identiteti i blerësit dhe as çmimi që ka negociuar, portali “Abc” ka zbuluar arsyen pse Cristiano Ronaldo vendosi të shesë avionin, të cilin e përdorte vitet e fundit me partneren e tij Georgina Rodriguez dhe familjen e tij ( hera e fundit që ai fluturoi në Arabinë Saudite), por edhe u dha me qira udhëtarëve të pasur (çmimi varion nga 6000 deri në 10000 euro në orë).

Portugezi, i cili kishte një ekuipazh prej tre pilotësh dhe dy stjuardese, thjesht i duhet një aeroplan më i madh, duke pasur parasysh se ka zgjeruar familjen e tij, edhe nëse nuk ka gjetur ende alternativën e duhur.

Por, me një pagë 200 milionë euro në vit te Al Nassr, ka shumë gjasa që porta e tij të jetë shumë e shkurtër dhe e suksesshme.

Kategoritë
Sport