Ronaldo në Kroaci i rrethuar nga forcat speciale, askush nuk lejohet më afër se 10 metra

Kombëtarja Portugeze arriti në Split, ku do të luajë kundër Kroacisë në Ligën e Kombeve të Martën. Kampionët e Evropës dhe ylli i tyre kryesor shoqërohen nga masa të pashembullta sigurie.

Ylli më i madh i ekipit kombëtar Portugez, Cristiano Ronaldo, zbriti i fundit nga aeroplani dhe u rrethua nga katër truproje.

Letrat ishin ngjitur në dritaret e dhomave të hotelit të Portugezëve
Aeroporti u bllokua nga forcat speciale në kohën e mbërritjes së ekipit kombëtar Portugez. Arsyeja është se askush nuk lejohet t’i afrohet kampionëve aktualë të Evropës për më pak se 10 metra nga frika e koronavirusit.

Të zgjedhurit e Fernando Santos po qëndrojnë në hotelin Amphora në Žnjan dhe si një kërkesë të veçantë ata kishin ngjitur letrat në dritaret e dhomave të hotelit në mënyrë që të mos fotografoheshin.

Portugalia në Poljud pa imperativin e fitores
Portugalia humbi me Francën 0-1 në Lisbonë të Shtunën dhe kështu humbi shansin për t’u kualifikuar për në Final Four të Ligës së Kombeve për herë të dytë.

Mysafirët kroatë janë çimentuar kështu në pozitën e dytë në grup dhe në Split ata do të luajnë kundër lojtarit të zgjedhur Zlatko Dalić pa imperativin e fitores.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet