Nga Rolls Royce te Bugatti dhe Ferrari, “ushtria” e supermakinave të CR7 me vlerë 20 milionë euro

Santa Claus u tregua bujar këtë fundvit me Cristiano Ronaldon, pasi i solli si dhuratë një Rolls Royce të shtrenjtë.

Por Santa Calusi i superyllit ishte në fakt partnerja e tij Georgina Rodriguez, e cila jo vetëm që i bëri një dhuratë gati 300 mijë euro, por nuk e humbi rastin për ta promovuar në rrjetet sociale.

Nga dita e djeshme, videoja ka mbledhur mbi 6 milionë pëlqime.

CR7 njihet për dashurinë e tij të madhe për super makinat pasi shpeshherë ngarkon imazhe të automjeteve që zotëron, një ushtri e vërtetë automjetesh shumë të shtrenjta me një vlerë totale afër 20 milionë euro.

Në fund të fundit, këto shpenzime janë relativisht të vogla për Ronaldon në krahasim me të ardhurat që ai ka nga sponsorizimet dhe kontratat e tij.

Pasioni i Ronaldos për makinat e shtrenjta buron nga fëmijëria e tij. Në atë kohë, siç është shprehur ai, familja e tij nuk kishte veturë për shkak të gjendjes shumë të keqe financiare. Megjithatë, ai i donte që në moshë të vogël duke pasur një koleksion të madh makinash lodër, shkruan abcnews.al.

Duke u rritur dhe duke arritur të bëhej një nga futbollistët më të mirë në histori, ai realizoi edhe ëndrrën që kishte si fëmijë, të ndërtonte koleksionin e tij të makinave.

Tani ai ka arritur në atë pikë sa nuk e di as sa makina ka në garazh. Në një intervistë në të cilën ishte pyetur për dashurinë e tij ndaj makinave, ai kishte thënë duke qeshur se nuk e dinte se sa i kishte.

Ndërsa, në një intervistë me Piers Morgan kishte thënë se “kam dy nga të gjitha”, duke iu përgjigjur pyetjeve të njëpasnjëshme nëse ka një Ferrari, Lamborghini, Rolls Royce dhe marka të tjera. Sa i përket markës së tij të preferuar, ai është shprehur se është Rolls Royce.

Koleksioni i Cristiano Ronaldo

Rolls-Royce Cullinan

Një nga Rolls-Royce i drejtuar nga Cristiano Ronaldo ka një ambient të personalizuar prej lëkure bardhë e zi. Ai e bleu atë menjëherë pas transferimit te Juventusi.

Ferrari F12 TDF

Kjo është një nga makinat e tij të preferuara

Lamborghini Aventador

CR7 ia dhuroi vetes këtë makinë në ditëlindjen e tij të 27-të. Është një bukuroshe e zezë me një shkëlqim fantastik. Thashethemet thonë se ai gjithashtu ka një version të bardhë të Lamborghini Aventador në koleksionin e tij.

Bugatti Centodieci

Ky Bugatti i Cristiano Ronaldos thuhet se është një nga blerjet e tij të fundit. Makina është një edicion i kufizuar me vlerë 8.5 milionë paund.

Maserati GranCabrio

Makina ka specifika të larta dhe do t’ju bëjë të ktheni qafën sapo ta dalloni. Ka një motor të fuqishëm dhe perspektiva edhe më të mira. Nuk ka dyshim se është një nga makinat e preferuara të Ronaldos.

Porsche 911 turbo S

Me një motor të fuqishëm dhe performancë shembullore, gama e Porsche krijoi mjaft ndjesi kur u lansua dhe Ronaldo nuk mund t’i rezistonte kësaj makine.

Ferrari F430

Ky është një tjetër Ferrari në koleksionin e madh dhe mbresëlënës të makinave të Cristiano Ronaldos.

Mercedes Benz Brabus G65

Ky automjet luksoz por i fuqishëm është i preferuari i Ronaldos kur viziton fshatin. Ka karakteristikat e një vagoni G, por një motor jashtëzakonisht i fuqishëm për të kapërcyer edhe terrenet më të vështira.

Audi RS7

Lojtarët e Real Madridit marrin një Audi çdo vit që janë anëtarë të klubit. Megjithatë, Cristiano zgjodhi Audi RS7 të tij ndërsa ishte në Madrid. Ky Audio RS7 është një model i fuqishëm nga kompania.

Mercedes Benz GLE63s AMG

Për shumicën prej nesh, ky Mercedes Benz është një automjet luksoz. Megjithatë, Ronaldo e konsideron këtë makinë si një nga automjetet e tij të përditshme.

Ferrari Monza SP1

Ronaldo e bleu këtë Ferrari kur vendosi të anashkalonte stërvitjen dhe në vend të kësaj shkoi dhe bleu këtë model të mrekullueshëm nga fabrika e famshme në Maranello, Itali

Kategoritë
BotaLajmeSportTë ndryshme