Krimi makabër, 4 studentë gjenden të vrarë, policia: Ngjarja më e keqe që kemi parë ndonjëherë

Policia u thirr në një shtëpi në Idaho fundjavën e kaluar për të gjetur trupat e katër studentëve të universitetit.

Është ende e paqartë se çfarë ndodhi saktësisht me studentët e Universitetit të Idahos, Ethan Chapin, 20, Madison Mogen, 21, Xana Kernodle, 20 dhe Kaylee Goncalves, 21, pasi u kthyen në shtëpi nga një natë festimi në orët e hershme të mëngjesit të së dielës (13 Nëntor).

Në atë që është përshkruar nga policia si skena e krimit më e tmerrshme që kanë parë ndonjëherë, hetuesit thanë se katër studentët u vranë brutalisht midis orëve 3 dhe 4 të mëngjesit duke përdorur një armë me prerëse.

Policia lokale dhe ajo shtetërore kanë punuar për rastin me FBI-në këtë javë, por deri më tani asnjë i dyshuar nuk është arrestuar.

Shefi i policisë së Moskës James Fry tha në një konferencë për shtyp se të katër viktimat kishin dalë të shtunën në mbrëmje: Chapin dhe Kernodle në një festë në kampus dhe Mogen e Goncalves në një bar në qendër të qytetit, dhe të gjithë u kthyen në shtëpi pas orës 1:45 të mëngjesit.

Edhe pse të katër u vranë në orët e para të mëngjesit, nuk u bë asnjë telefonatë në 911 deri në mesditën e së dielës.

Nuk është ende e qartë se kush e bëri thirrjen 911, megjithëse Shefi Fry zbuloi se dy shokë të tjerë të dhomës ishin në shtëpi në kohën e vdekjes, megjithëse asnjëri nuk u plagos.

Zyrtarët konfirmuan gjithashtu se nuk kishte prova për hyrje me forcë ose një situatë pengjesh, por dy shokët e dhomës të mbijetuar kanë qenë plotësisht bashkëpunues me autoritetet.

Kategoritë
BotaLajme