Katër fëmijë humbin jetën nga zjarri në Novi Pazar

Pjesëtarët e Shërbimit Zjarrfikës e lokalizuan shpejt zjarrin dhe trupat e pajetë të fëmijëve janë gjetur në dhomën e gjumit.

Katër fëmijë kanë humbur jetën nga një zjarr që ka rënë në Novi Pazar të Serbisë. Zjarri ka rënë mëngjesin e sotëm rreth orës shtatë, për arsye ende të papërcaktuara, raporton Anadolu.

Pjesëtarët e Shërbimit Zjarrfikës e lokalizuan shpejt zjarrin dhe trupat e pajetë të fëmijëve janë gjetur në dhomën e gjumit.

Prindërit janë lënduar dhe ndodhen në Spitalin e Përgjithshëm në Novi Pazar.

Policia po kryen hetimet, pas së cilave do të dihen shkaqet e zjarrit.

Kategoritë
LajmeRajoni