Gruaja bukuroshe e Messit po shikon ndeshjen e tij të 1000-të në shoqërinë e djemve të tyre

Filloi ndeshja mes Argjentinës dhe Australisë dhe në tribuna tërhoqi vëmendjen bashkëshortja e Messit, Antonella Roccuzzo, e cila po e ndjek ndeshjen me djemtë e saj.

Ky është i 1000-ti i Messit. ndeshje karriere, dhe bukuroshja Antonella dhe djemtë e saj veshin fanella me numrin e Messit.

Antonella ka ndjekur më parë ndeshjet e Argjentinës me fëmijët e saj, ndërsa në profilin e saj në Instagram ka ndarë disa foto së bashku.

Kujtojmë se i vetërrëfyeri Antonella dhe Messi u njohën kur ai ishte vetëm pesë vjeç dhe dyshohet se e kanë nisur lidhjen në shkollën e mesme. Po qarkullojnë histori se kur Leo ishte nëntë vjeç, ai donte që ajo të bëhej gruaja e tij dhe se shpesh i shkruante letra dashurie.

Ata patën djalin e tyre të parë, Thiago, në vitin 2012 dhe Mateo lindi tre vjet më vonë. Në vitin 2018, ata patën djalin e tyre të tretë, Cira. Ata u martuan në vitin 2017 në vendlindjen e tyre Rosario të Argjentinës dhe ia dolën të mbanin larg syrit të publikut detajet e dasmës.

Kategoritë
Sport