Dy futbollistë të Barcelonës kanë mbaruar sot shkollën e mesme, kjo është foto e maturës së tyre

Barcelona e famshme katalanase po përballet me probleme të mëdha financiare për shkak të të cilave është e detyruar t’u japë një shans shumë futbollistëve të rinj.

Këtë sezon, ndër të tjera, i është dhënë mundësia edhe Héctor Fort dhe Marc Guiu, të cilët dje kanë mbaruar shkollën e mesme dhe kanë festuar diplomimin me shokët e klasës.

Në foto, ka edhe disa pjesëmarrës të tjerë të La Massia, përkatësisht Alexis Olmedo, Tomás Marqués, Héctor Rangel, Pau Prim, Daniel Ferrer, Quim Junyent dhe Hugo Alba.

Fort këtë sezon luajti tetë ndeshje për ekipin e parë të Barcelonës dhe shënoi dy asistime, ndërsa nga ana tjetër Guiu shënoi edhe golin e parë për katalanasit në Primera.

Guiu luajti shtatë ndeshje për ekipin e parë të katalanasve dhe arriti të shënojë dy gola për të moshuarit e skuadrës së famshme spanjolle.

Kategoritë
Sport