Barcelona duhet t’i paguajë Messit 33 milionë euro verën e ardhshme

Barcelona duhet të paguajë Lionel Messin 33 milion euro verën e ardhshme si një bonus besnikërie, raporton ESPN.

Bonusi është realizuar sipas kushteve të një kontrate katër-vjeçare të nënshkruar nga Argjentinasi në 2017, dhe në Shkurt 2020, Messi mori pjesën e parë të bonusit të besnikërisë, gjithashtu me vlerë 33 milion euro.

ESPN thekson se Messi tashmë ka marrë një bonus prej rreth 100 milion euro për zgjatjen e kontratës, e cila iu pagua atij gjatë kohëzgjatjes së kontratës.

Kujtojmë, kontrata e gjashtë herë fituesit të Topit të Artë me Blaugrana skadon në verën e 2021, dhe të gjitha indikacionet janë se si një agjent i lirë ai do të largohet nga Nou Camp dhe do të transferohet në Manchester City ose PSG.

Në shtatë ndeshje në La Liga këtë sezon, Messi ka shënuar tre gola.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet