Alex Morgan debutoi për Tottenham vetëm gjashtë muaj pas lindjes

Futbollistja amerikane Alex Morgan (31) bëri debutimin e saj për Tottenham dje vetëm 184 ditë pas lindjes.

“Super Mami”, siç u pagëzua në Britani, ishte në tribuna vetëm 10 ditë më parë duke ushqyer foshnjën dhe kundër Reading (1-1) ajo më në fund shënoi minutat e para në një fanellë të bardhë.

Ajo arriti në Tottenham disa muaj më parë, por për shkak të lindjes së fëmijës dhe dëmtimit që tërhoqi, ajo luajti vetëm tani, nga minuta e 70-të.

 

“Ne ishim shumë të durueshëm me të sepse ajo padyshim që vjen nga lindja e fëmijës dhe është shumë e vështirë për trupin që të përshtatet përsëri brenda një kohe të shkurtër. Ajo është një nga lojtarët më të mirë dhe ne shpresojmë që ajo të qëndrojë me ne deri në fund të karrierës së saj”, tha trajneri i Tottenhamit Juan Amoros. .

Nga rruga, Alex ishte një dy herë kampion bote me ekipin kombëtar të Shteteve të Bashkuara dhe fitoi të artën në Lojërat Olimpike.

Ajo ishte kampione e Evropës me Lyon dhe arriti në Tottenham nga klubi francez.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet