Video që tregon se sa tërmeti shkatërroi rrugën midis Gaziantepit dhe Adanas

Një video që qarkullon në mediat sociale tregon pasojat tronditëse të tërmetit shkatërrues me magnitudë 7.8 që goditi Turqinë dhe Sirinë herët të hënën.

Video tregon një rrugë të shembur me çarje të mëdha. Rruga lidh qytetet Adana dhe Gaziantep, ku ishte epiqendra e tërmetit.

Rruga është vetëm një nga shumë vende që pësuan shkatërrime të rënda pas tre tërmeteve të mëdha që goditën Turqinë.
Më intensivi ka ndodhur mëngjesin e së hënës me magnitudë 7.8 ballë, duke rezultuar në pasgoditje me magnitudë 7.7 dhe 6.0. Në total, më shumë se 60 pasgoditje janë regjistruar që nga tërmeti në Siri dhe Turqi.

Kategoritë
BotaLajme