Habib po testohet për doping në pension: Kjo është hera e 47-të që nga 2015

Një nga luftëtarët më të mirë të MMA në histori, Habib Nurmagomedov, u fut në Instagram pasi u testua edhe një herë për doping në një seri të pabesueshme.

“Kjo është hera e 47-të që Usada më teston për doping që nga viti 2015. Thjesht mendoni për këtë numër,” shkroi Habib.

Particularlyshtë veçanërisht interesante që Habib u testua për doping edhe pse deklaroi fundin e karrierës së tij mbresëlënëse muajin e kaluar.

Gjegjësisht, Habib mundi Justin Gaethje në një nga sfidat më të vështira të karrierës së tij dhe kështu përmirësoi rezultatin e tij profesional MMA në 29 fitore pa humbje.

Kohët e fundit, ka pasur spekulime se Habib mund të luftojë edhe një herë dhe të rrumbullakosë rezultatin e tij në 30-0, gjë e cila u njoftua së fundmi nga menaxheri i tij gjithashtu.

Akoma, opsioni më realist është që Habib të mbajë premtimin e tij dhe se nuk do ta shohim më në tetëkëndëshin e UFC.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet