Drenica mposhtë Dukagjinin, fiton 3 pikët e para të sezonit

Skuadra e Drenicës ka arritur të dal me kokën lartë nga Klina, pasi e mposhti ekipin e Dukagjinit me rezultat 1:2.

Golat për Drenicën i shënuan Meziu(15’) dhe Qaqi(50’).

Kurse për Dukagjinën shënoj Dllku në minutën e 83-të.  Me këtë fitore Drenica arrin në kuotën e 4 pikëve pas 2 ndeshjeve dhe rënditet e dyta pas Malishevës që ka pikë të njëjta po golaverazh më të mirë.

Dukagjini mbetet në kuotën e 1 pikëve pas 2 ndeshjeve dhe renditet e 7-ta.

Kategoritë
Sport