Besoni apo jo: Barcelona udhëtoi me autobus për në Huescu për të kursyer 30,000 euro

Ekspedita e Barcelonës udhëtoi me autobus në Huesca për ndeshjen me ekipin spanjoll të divizionit të parë me të njëjtin emër, dhe gazeta katalanase Mundo Deportivo zbuloi arsyen pse klubi vendosi të bëjë atë lëvizje.

Situata ekonomike e Barçës nuk është aspak e mirë dhe gjithçka po shqyrtohet në detaje. Aq sa Pjanic dhe kompania udhëtuan me autobus për në Huesca të Dielën e kaluar për të kursyer para.

Në Barcelonë, ata pranuan udhëtimin me autobus, sepse gjatësia e udhëtimit, ndër të tjera, është e ngjashme me një udhëtim me avion. Duke pasur parasysh situatën financiare, ishte më e dëshirueshme që ekipi të udhëtonte për në Husec me dy autobusë, sesa me një fluturim charter, dhe katalanasit njoftohet se kursyen 30,000 euro.

Edhe pse lajmi është pothuajse i pabesueshëm, media spanjolle kohët e fundit shkruajti se klubi katalanas është në prag të falimentimit dhe për këtë arsye nuk duhet të befasohet që klubi po përpiqet në të gjitha mënyrat për të kursyer para.

Në fund, Barcelona festoi 1: 0 me një gol të Frenkie de Jong, por loja e ekipit me Nou Camp është akoma larg asaj që presin tifozët.

Kategoritë
Sport