Avioni vizatoi penis në qiell për mbështetjen e kapitenit të ekipit futbollistik

Nuk mjafton të thuhet se skandalet po ndjekin ekipin kombëtar rus të futbollit dhe kapitenin e saj Artyom Juba kohët e fundit.

Kombëtarja do të luajë kundër Serbisë nesër si pjesë e raundit të fundit të Ligës së Kombeve, por jo sulmuesi i Zenit, i cili u dërgua në ftohje nga përzgjedhësi Stanislav Cherchesov.

Të paktën, ai donte të shmangte pyetjet e gazetarëve në lidhje me skandalin që shpërtheu pasi pamjet private të Juba panë dritën e diellit.

Sidoqoftë, nëse trajneri nuk e kupton, ka nga ata që i japin mbështetje futbollistit 32-vjeçar, dhe ata janë dy pilotë rusë.

Gjegjësisht, ata aktualisht janë nën hetim sepse gjatë fluturimit nga Moska në Yekaterinburg më 11 nëntor, ata ndryshuan itinerarin e avionit të tyre. Me pretekstin e kontrollit të pajisjeve të lundrimit, të dy “komplotuan” shtegun në formën e një organi të plotë në një fluturim për në Yekaterinburg.

 

Ata shpejt u përgjigjën nga linja ajrore në të cilën punojnë dhe konfirmuan se arsyeja për këtë manovër të pazakontë mbi qytetin e Neftekamsk ishte mbështetja për kapitenin.

– Kjo ishte ndoshta mënyra në të cilën pilotët e avionit i shprehën mbështetjen kapitenit të ekipit kombëtar rus, Artyom Juba dhe treguan se çfarë mendojnë për shantazhin, u tha nga linja ajrore.

Ky gjest mund t’i kushtojë shtrenjtë të dyve, ka spekulime në Rusi se mund të jetë një pushim nga puna, dhe një manovër e tillë është shumë e rrezikshme për shkak të trafikut të madh ajror në atë pjesë, kështu që nuk ka dyshim se do të merren disa sanksione kundër pilotit. .

Nga rruga, Jubi u shantazhua nga shantazhuesit për mos publikimin e kësaj video, dhe kur ai refuzoi të paguante, ajo pa dritën e diellit.

Të kujtojmë, futbollistët e Serbisë do të luajnë kundër Rusisë nesër në 20:45, dhe ekipi i Ljubisha Tumbakoviov ka nevojë për një fitore nëse dëshiron të qëndrojë në divizionin B.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet