Zlatan Ibrahimoviç realizon golin e 500 në karrierë

Zlatan Ibrahimovic ka shënuar kundër Crotones për herë të parë në karrierën e tij, duke arritur golin e tij të 500-të.

Suedezi shënoi golin e parë për “Rossonerët” në ndeshjen e tyre në shtëpi në Serie A kundër Crotones.

39-vjeçari ka shënuar 65 gola në Serie A me “Rossonerët”, nëntë në Ligën e Kampionëve, gjashtë në Coppa Italia dhe nga një në finalen e Superkupës italiane dhe playoffin e Ligës së Evropës.

Ai ka shënuar 395 gola në ligë, 57 në gara evropiane dhe 48 në lojëra të Kupës.

Skuadra e Ligue 1 St. Etienne është klubi kundër të cilit Ibra ka shënuar më shumë gola, 17, ndërsa ai kurrë më parë nuk kishte shënuar kundër Crotones.

Ish sulmuesi suedez u kthye në Milano në janar të vitit 2020 dhe që prej asaj kohe ka shënuar 26 gola në 37 paraqitje.

Ai kishte shënuar 56 gola në 85 paraqitje në periudhën e tij të parë në klub midis viteve 2010 dhe 2012.

Kategoritë
Sport