Transformim i pabesueshëm i trupit të McGregor-it dy vjet pas humbjes së tij nga Khabibit

Mundësi i MMA Conor McGregor ka pësuar një transformim të pabesueshëm të trupit në dy vitet e fundit dhe fotot që janë shfaqur në mediat sociale tregojnë se irlandezi aktualisht është në kulmin e tij kur bëhet fjalë për palestër.

Mediat evropiane të specializuara në botën e MMA shkruajnë se McGregor ndryshoi zakonet e tij të punës pas humbjes nga Habib Nurmagomedov në 2018 dhe se ai ka përmirësuar ndjeshëm artet e tij marciale që nga ajo kohë, por edhe pamjen e tij fizike para ndeshjes kundër Dustin Poirier tregon se ai është në të vërtetë në formë të shkëlqyeshme.

McGregor ka përparuar në dy vitet e fundit mund të shihet më së miri në foto, e para para ndeshjes kundër Habib të përmendur në 2018 dhe e dyta e publikuar para ndeshjes kundër Poirier, e cila tregoi irlandezin që sot duket ndoshta më i miri në tërë karrierën e tij.

Një fitore ndaj Poirier mund t’i sigurojë atij një shans të ri për rripin që fitoi në 2016 kundër Eddie Alvarez.

McGregor ishte gjithashtu i lidhur me një kthim në boks vitin e ardhshëm, dhe Manny Pacquia u konsiderua kundërshtari i tij më i mundshëm.

Kategoritë
Sport