Trabzonspor në kërkim të fitores së tretë radhazi të shtunën

Trabzonspor synon të sigurojë fitoren e tretë radhazi në Super Ligën e Turqisë duke pretenduar fitoren ndaj Galatasarayit të shtunën në mbrëmje.

Trabzonspor synon të sigurojë fitoren e tretë radhazi në Super Ligën e Turqisë duke pretenduar fitoren ndaj Galatasarayit të shtunën në mbrëmje, raporton Anadolu Agency (AA).

Ndeshja më e pritur e javës së 15-të do të luhet në orën 19:00 sipas kohës lokale (ora 16:00 sipas kohës së Evropës Qendrore) në stadiumin Parku “Medical” i Trabzonsporit.

Trabzonspor aktualisht është në vendin e nëntë me 20 pikë dhe shpreson të marrë pjesë në garën për titullin e kampionatit ndërsa Galatasaray ka grumbulluar 26 pikë, me tëtë fitore, dy barazime dhe tre humbje në Super Ligë.

Menaxheri i Galatasarayit, Fatih Terim dhe dy lojtarët Ryan Babel dhe Oghenekaro Etebo që kanë kontraktuar koronavirusin e ri do të humbin lojën.

Terim, 67-vjeç, u ndalua për pesë ndeshje nga Bordi disiplinor i Federatës Turke të Futbollit për sjellje jo sportive ndaj arbitrit në javën e 13-të të ndeshjeve.

Babel dhe Etebo do të humbasin ndeshjen për shkak të lëndimeve të tyre.

Për Trabzonspor, Abdulkadir Omur dhe Salih Kavrazli nuk do të jenë pjesë e ekipit të tyre pasi ata kohët e fundit kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Përveç tyre, as Anders Trondsen nuk do të luajë për shkak të një dëmtimi.

Pas xhiros së 14-të, kryesuesit e tabelës të Super Ligës, Aytemiz Alanyaspor janë aktualisht një pikë para Galatasarayit të vendit të dytë, i ndjekur nga Fenerbahçe në vendin e tretë me 26 pikë dhe Besiktas në vendin e katërt me 25 pikë.

Java e 15-të

E shtunë:

Goztepe – Fatih Karagumruk

Trabzonspor – Galatasaray

E diel:

Gaziantep FK – Aytemiz Alanyaspor

Yeni Malatyaspor – Buyuksehir Belediye Erzurumspor

Yukatel Denizlispor – MKE Ankaragucu

Medipol Basaksehir – Kasimpasa

E hënë:

Genclerbirligi – Hes Kablo Kayserispor

Ittifak Holding Konyaspor – Caykur Rizespor

Fraport TAV Antalyaspor – Atakas Hatayspor

Besiktas – Demir Grup Sivasspor

Kategoritë
Sport