Shoku i Maradonës: Diego ishte i lodhur, ai nuk donte të jetonte më dhe e la veten të vdiste

Një mik i ngushtë dhe menaxher i futbollistit legjendar të vonë legjendar Argjentinas Diego Maradona – Stefano Ceci në një intervistë për Radio Kiss Kiss zbuloi disa fakte tronditëse.

Maradona u nda nga jeta të mërkurën në shtëpinë e tij pas një numri problemesh shëndetësore dhe varësish që i shkatërruan jetën dhe karrierën.

“Një hetim për vdekjen e Diegos është duke u zhvilluar, njerëzit tani po pyesin se çfarë mund të jetë bërë, por është një koncept që duhet të shtrihet në të gjithë jetën e tij,” tha Ceci.

Ai më pas vazhdoi të tregonte detajet tronditëse.

“Diego ishte gjithmonë vetëm, njerëzit gjithmonë mendonin për Maradona. Diego pushoi së qeni Diego kur mbushi 17. Ai ishte shumë i vështirë për tu trajtuar si person, ai ishte një person i brishtë, plot pasiguri, i përulur dhe me zemër të mirë. Unë kam 20 vjet kujtime të bukura. Sidoqoftë, ai kohët e fundit hoqi dorë, fizikisht dhe mendërisht. Unë mendoj se ai ishte i lodhur dhe u largua nga vdekja, ai nuk donte të jetonte më. Kaosi familjar që e rrethoi do të thoshte që ai nuk ishte kurrë në paqe të vërtetë. Edhe tani “kur ai ka vdekur, ata ende tërheqin flokët e njëri-tjetrit. Tani Diego më në fund mund të jetë me ata që i donte më shumë, dhe ato janë nëna dhe babai i tij. Diego është në paqe tani,” tha Ceci.

Futbollisti legjendar u varros pranë prindërve të tij në Buenos Aires.

Kategoritë
Sport