Sekretari Blinken duartroket fort për Osmanin: Presidentja Osmani ishte vendimtare në lansimin e kësaj iniciative

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani po vazhdon të qëndrojë në Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s.

Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken mbajte fjalimin e tij në këtë samit që po mbahet në Washington, shkruan lajmi.net.

Blinken në fjalën e tij e ka falënderuar presidenten e Kosovës duke thënë se ka qenë vendimtare për të filluar me këtë nismë për gratë, sigurinë dhe paqen.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi