Ronaldo dhe e dashura e tij nën hetimin e policisë

Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij Georgina Rodriguez mund të jenë në telashe pasi pretendohet se kanë shkelur protokollet e koronavirusit.

Ylli i Juventusit e çoi Georgina në një festë ditëlindjeje në një rajon tjetër të Italisë, ku ata qëndruan në një hotel të mbyllur zyrtarisht, dhe meqenëse udhëtimi midis qyteteve në Itali është i ndaluar në mes të një pandemie globale, Ronaldo mund të dënohet.

Portugezi po përballet me një gjobë të mundshme pasi postoi një foto të tij nën shoqërinë e një vajze në një vendpushim luksoz skish në rajonin Val d’Costa dhe sipas mediave italiane, çifti tani thuhet se është nën hetimin e policisë.

Georgina festoi ditëlindjen e saj të 27-të në hotelin me pesë yje Le Massif të martën dhe më pas ndau një video të udhëtimit të tyre romantik në mediat sociale para se ta fshinte shpejt, por ishte tepër vonë pasi u bë virale.

Policia italiane vizitoi hotelin gjatë ditës dhe arriti në përfundimin se ai ishte i mbyllur, por hetimi do të vazhdojë.

Ronaldo nuk garoi për ndeshjen e mbrëmshme të Kupës së Italisë në të cilën Juventus mundi Spal 4-0, dhe Portugezi mori një ditë pushim.

Kategoritë
Sport