Programi i ditës së premte, ndeshje në Top 5 ligat më të mira evropiane

Pas një jave të mbushur me ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës, sot zhvillohen disa ndeshje interesante në Top 5 ligat më të forta evropiane.

Një ndër përballjet më interesante që parashihet të zhvillohet për sot i takon skuadrave angleze, Leeds dhe West Ham United. Për fansat e Premier Ligës angleze, kjo ndeshje do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00.

Programin e plotë të gjitha ndeshjeve së bashku me ligat përkatëse e gjeni të bashkangjitur më poshtë.

Premier Liga-Angli

21:00 Leeds United (14) – West Ham United (8) (Stadiumi Elland Road)

Liga 1-Francë

21:00 St. Etienne (15) – Angers (7) (Stadiumi Geoffroy)

Bundesliga-Gjermani

20:30 Wolfsburg (5) – Eintracht Frankfurt (9) (Stadiumi Volkswagen Arena)

Serie A-Itali

20:45 Sassuolo (5) – Benevento (13) (Stadiumi Mapei Stadium – Citta del Tricolore)

La Liga-Spanjë

21:00 Valladolid (19) – Osasuna (18) (Stadiumi José Zorrilla)

Kategoritë
Sport