Prizren: Vdes këmbësorja pasi goditet nga vetura

I dyshuari mashkull kosovar, derisa ishte duke e drejtuar veturën, nga pakujdesia e ka goditur një këmbësore.

Policia njofton se viktima ka pësuar lëndime vdekjeprurëse dhe se vdekjen e saj e ka konstatuar mjeku kujdestar.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është arrestuar dhe u dërgua në mbajtje, ndërsa trupi i pa jetë u dërgua në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Kategoritë
LajmeVendi