Njihuni edhe me ekipin e vitit dhe atë të shekullit

“Globe Soccer Awards” në Dubai po vazhdon me ndarjen e çmimeve prestigjose për klube, lojtarë e trajnerë të vitit si dhe të shekullit.

Pasi Cristiano Ronaldo u shpall si “Lojtari i Shekullit”, nga ana tjetër, ishte Pep Guardiola ai i cili e fitoi çmimin si “Trajner i Shekullit.”.

Tani, në nivel klubesh, është Bayern Munich klubi që u shpall si më i miri i vitit, kurse Real Madridi ekipi më i mirë i të të gjithë këtij shekulli.

Kategoritë
Sport