Ngrini vezët dhe shikoni ndryshimin! Të gjithë e bëjnë këtë tani

Vezët e pasura me proteina janë të domosdoshme për vaktet tona të mëngjesit. Thyejmë vezën në gjalpë, ziejmë kajsitë e ziera të buta dhe i skuqim.

Ka disa mënyra të ndryshme për të gatuar vezët, të gjitha të shijshme.

Por a keni menduar ndonjëherë të ngrini…

Vendosni vezën në lëvozhgën e saj në frigorifer dhe prisni 1 ditë. Shikoni çfarë do të ndodhë!

Metoda e ngrirjes së vezëve, e cila është mjaft virale në rrjetet sociale, provohet shpesh.

Vendosni vezën e ngrirë në ujë të ngrohtë dhe qëroni lëvozhgat. Pritini atë të ngrirë. Hidhni vaj në tigan dhe lëreni të gatuhet.

Do të merrni vezë të vogla me të verdha dhe të bardha të ndara në mënyrë të barabartë.

Do të duket sikur keni thyer 3-4 vezë me 1 vezë.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme