Nga festa në aksident, futbollisti i Galatasaray-it pësoi lëndim me fishekzjarrë që shpërtheu në dorën e tij

Futbollisti i Galatasaray, Omar Elabdellaoui pësoi një aksident me fishekzjarrë që shpërtheu në dorën e tij kur festoi ardhjen e tij në 2021, dhe disa detaje të reja të incidentit janë zbuluar.

Një mbrojtës i djathtë norvegjez, me origjinë marokene, kishte shpërthyer disa fishekzjarre në duart e tij kur u përpoq t’i ndezte për të festuar ardhjen e tij në 2021. Aty pranë ishin fëmijët e tij, përfshirë edhe Ibrahimin, një djalë të vogël me sindromën Daun.

Presidenti i Galatasaray, Mustafa Cengiz tha se Omar u plagos në një përpjekje për të mbrojtur fëmijët e tij nga shpërthimi, pa dhënë detaje të sakta.

Elabdellaoui do të qëndrojë në spital për disa kohë pasi do t’i nënshtrohet një operacioni plastik. Mjekët pretendojnë se Omar ka aftësinë për të parë, edhe pse ata janë të kujdesshëm në lidhje me shërimin e tij të mëtejshëm. Tani nuk dihet se sa përqind të shikimit do të kenë pas trajtimit.

Një punëtor shëndetësor, i cili mori Omar në një ambulancë, postoi një foto të dëmtimit të lojtarit dhe e shpërndau atë në mediat sociale, e cila shkaktoi një trazirë në mesin e shumë njerëzve.

Galatasaray madje kërcënoi të padiste një mjek pa emër, por Omar Elabdellaui e fali atë në mënyrë që të mos humbte punën e tij.

Kategoritë
LajmeSport