Milioneri gjerman i lotos Kürşat bleu një tokë në Turqi

Kürşat Yıldırım, 42 vjeçari, i cili fitoi xhekpotin e madh prej 9 milionë e 900 mijë eurosh duke luajtur llotarinë në Dortmund muajin e kaluar punonte si operator kovash, çdo hap i ndërmarrë nga Kürşat, i cili ra në kënetën e drogës dhe alkoolit për shkak të miqësive të këqija dhe borxhit të akumuluar, dhe shpesh luan llotarinë për të jetuar një jetë më të mirë, pasqyrohet në gazetën gjermane Bild.

Këtë herë Bild ka shkruar për investimin e ri të Kürşat.

Pasi fitoi xhekpotin, ai bleu makina luksoze si dhe veshje, aksesorë dhe këpucë të markave luksoze dhe tha për mediat gjermane: “Kërkoj një grua. Ata që janë të gatshëm të aplikojnë.” Kürşat tha se ai bëri një investim në Turqi dhe bleu tokë.

Duke folur për Bild, Kürşat njoftoi se kishte blerë një truall prej 20 hektarësh me 6000 pemë bajame në Malatya.

Duke u shprehur se synon të mbledhë 50 ton bajame brenda pak vitesh, Kürşat tha se “nëse i shes 10 euro kilogrami, do të fitoj gjysmë milioni euro në vit”. përdori frazat.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme