Kurti uron Rutte që mori postin e shefit të NATO’s: Në Kosovë e festojmë këtë lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka uruar Mark Rutte për marrjen e postit të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO’s.

“Ne në Kosovë e festojmë këtë lajm dhe jemi të etur për të vazhduar marrëdhëniete e forta që gëzojmë me ju në këtë pozitë të re”, ka shkruar Kurti.

Kategoritë
LajmeVendi