Kroacia vazhdon të goditet nga tërmetet

Tërmetet vazhdojnë të tronditin Kroacinë, i fundit me radhë u regjistrua në 11.01 me një fuqi prej 1.7 ballë të Rihterit.

Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ishte 24 kilometra nga Gorica e Madhe në një thellësi prej një kilometri.

Tërmeti në 10.35 të mëngjesit ishte 2.6 gradë me epiqendrën njëmbëdhjetë kilometra larg Sisak.

Kjo u parapri nga tërmete prej 1.6 ballë, 1.9 ballë dhe 2.2 ballë.

Që nga tërmeti i këtij mëngjesi në orën 06.15 me një fuqi prej 4.8, njëzet tërmete të tjera prej 1.2 deri në katër gradë janë regjistruar.

Kategoritë
LajmeRajoni