Kroaci, regjistrohet tërmet me magnitudë 4,9 ballë

Epiqendra e termetit ishte 11 kilometra në veriperendim të Posedarja-s pranë Zadrit dhe 119 kilometra nga Spliti.

Një tërmet me magnitudë 4,9 ballë tronditi Kroacinë, sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC).

Tërmeti u regjistrua pasdite në një thellësi prej dhjetë kilometrash.

Epiqendra e termetit ishte 11 kilometra në veriperendim të Posedarja-s pranë Zadrit dhe 119 kilometra nga Spliti.

Tërmeti gjithashtu u ndie dhe nga qytetarët e Bosnjë e Hercegovinës, në zonën e Bihaçit.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet