Dështon propozimi katalunas për njohjen e Kosovës në Kuvendin e Spanjës

Parlamenti i Spanjës s’e ka përkrahur propozimin jo-ligjor të “Junts” që Spanja ta njohë pavarësinë e Kosovës, raporton eruopapress.com.

Nisma për të cilën është debatuar të martën në Parlamentin e Spanjës është hedhur poshtë nga partitë PSOE, PP dhe Vox, ndërsa “Sumar”.

Sipas deputetes, së PSOE, Obdulia Tbaoadela Alvare, gjatë debatit të martën kishte deklaruar se pozicioni i Spanjës për mosnjohjen e Kosovës dihet dhe mbetet i pandryshueshëm.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi