Çitaku ‘thumbon’ qeverinë: Lajm i mirë ndalimi i Tiko-Tok, ndaloni edhe kontratat njëburimore dhe shkeljet e Kushtetutës

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka reaguar pas miratimit të vendimit për ndalimin e platformës TikTok në të gjitha institucionet publike.

Çitaku e ka cilësuar si lajm të mirë këtë hap të ndërmarrë nga Qeveria.

Por e njëjta me ironi ka thënë se “me këtë harxh, ndaloni edhe kontratat njëburimore, shkeljet serike të Kushtetutës, subvencionet për familjarë, etj etj.”

Reagimi i plotë:

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi