22 vdekje të reja nga Coronavirusi në Maqedoninë Veriore

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 22 vdekje të reja si pasojë e koronavirusit. Sipas autoriteteve, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 129 raste të reja pozitive me COVID-19.

Që nga muaji mars, në Maqedoninë Veriore kanë rezultuar pozitivë 78.434 persona dhe mbi 2.300 kanë vdekur.

Kategoritë
LajmeRajoni