Vashat e A&N fitojnë thellë rivalitetin lokal ndaj Lirisë, barazojnë rekordin e Mitrovicës

Ndeshje rivaliteti e futbollit në kategorinë e femrave në mes A&N dhe Lirisë, i takoj vendaseve.

Vashat e A&N nuk paten aspak vështirësi të fitojnë thellë dhe të vazhdojnë në ndjekjen e lideres KFF Mitrovica, ku rezultati përfundimtar i këtij takimi ishte 15:0 në të mirë të A&N, shkruan Gazetasheshi.com

Në këtë edicion rezultat kaq të thellë ka arritur vetëm KFF Mitrovica ndaj Kijevës, në javën e katërt të sezonit.

Më këtë fitore A&N pozicionohet në vendin e dytë më vetëm tre pikë se sa kampioni në fuqi, Mitrovica. Kurse, Liria mbetet në vendi e fundit më asnjë pikë.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet