Ish-ambasadori holandez: S’mund ta thoja si ambasador, por nga fillimi isha kundër Gjykatës Speciale

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch ka deklaruar se gjithnjë ka qenë kundër krijimit të Gjykatës Speciale dhe se është e çuditshme se si po vazhdohet me këtë gjykatë kur arsyeja kryesore e trafikimit të organeve nuk ekziston.

Bosch thekson se kjo gjykatë duhet të jetë një shembull dhe të mos mbahen në paraburgim njerëzit për një kohë kaq të gjatë pa asnjë aktakuzë.

Kategoritë
LajmeVendi