Te Franca janë të acaruar përse videot e tyre nga stërvitjet janë publikuar në internet

Antoine Griezmann ka reaguar me zemërim ndaj mediave franceze që postojnë video të skuadrës së Didier Deschamps duke praktikuar penallti përpara ndeshjes së tyre me Spanjën.

Pavarësisht se hyri në Euro 2024 si favorit para turneut, Franca ishte larg nga më e mira e saj në fazën e grupeve.

Një fitore e ngushtë ndaj Austrisë u pasua nga barazimet me Holandën dhe Poloninë që i panë ato të kualifikoheshin si e dyta nga Grupi D për të krijuar një përplasje me rivalët Belgjikë që e fituan falë një auto-goli nga Jan Vertonghen.

Portugalia në çerekfinale do të ishte një provë akoma më e ashpër, por edhe një herë fituesit e Kupës së Botës 2018 gjetën një mënyrë për të fituar, duke shënuar të pesë penalltitë e tyre pas një barazimi pa gola në Hamburg.

Potenciali për një tjetër ndeshje me eliminim direkt që mund të vendoset potencialisht me penallti, andaj Deschamps dëshiron të jetë i sigurt – ndërsa janë publikuar edhe pamjet.

Transmetuesi francez RMC Sport ndau një video të asaj praktike në X, duke shfaqur emrat e secilit lojtar në ekran ndërsa ata gjuanin nga 11 metra.

Vendimi ngjalli tërbim nga Griezmann ndërsa ai u përgjigj në mënyrë sarkastike: “Mirë mirë! Faleminderit për informacionin!”.

Tweet-i i yllit të Atletico Madrid mblodhi shpejt më shumë se 49,000 pëlqime në platformën e njohur më parë si Twitter, ndërsa fansat pyetën pse klipet ishin publikuar në radhë të parë.

Kategoritë
BotaLajme