Putin viziton komandën e Forcave Ajrore pasi humbi 7 aeroplan brenda javës në Ukrainë

Presidenti rus Vladimir Putin është parë në bazën ushtarake ajrore në Tatarstan ku ka hyrë në kabinën e avionit bombardues strategjik Tu-160M
Putin gjithashtu i ka dhuruar aviacionit ushtarak një ikonë edhe pse ka humbur 7 aeroplan ushtarak brenda një jave në Ukrainë.

Ikonën, Putin ja dhuroi komandës kryesore të Forcave Ajrore dhe Hapësinore ruse, raporton agjencia shtetërore ruse TASS.

Këtë mëngjes është raportuar edhe për një bombardues Su-34 ndërsa disa kanale ruse në Telegram kanë shkruajtur se aeroplani rus ishte rrëzuar gabimisht nga mbrojtja e tyre ajrore./gazetametro.net

 

Kategoritë
BotaLajme