Në tërmetet në Türkiye kanë humbur jetën 1.121 persona, janë plagosur 7.634 të tjerë

Në tërmetet në Türkiye kanë humbur jetën 1.121 persona, janë plagosur 7.634 të tjerëç.

AFAD njofton se në tërmetet me epiqendër Kahramanmaraş kanë humbur jetën 1.121 persona, janë plagosur 7.634 të tjerë si dhe janë shembur 2.834 ndërtesa.

Kategoritë
BotaLajme