Ministri i Jashtëm turk takon homologët nga Shqipëria dhe Kosova

Ministrat u takuan në qytetin kroat të Dubrovnikut në margjinat e takimit e ministrave të jashtëm të Mekanizmit Këshillimor Trepalësh Türkiye-Bosnjë dhe Hercegovinë-Kroaci

Ministri i Jashtëm turk Hakan Fidan ka zhvilluar takime ndaras me homologun shqiptar Igli Hasani dhe atë kosovare Donika Gërvalla-Schwarz, transmeton Anadolu.

Ministrat u takuan në qytetin kroat të Dubrovnikut në margjinat e takimit e ministrave të jashtëm të Mekanizmit Këshillimor Trepalësh Türkiye-Bosnjë dhe Hercegovinë-Kroaci, tha Ministria e Jashtme turke në X.

Nuk janë dhënë më shumë informacione lidhur me takimet.

Kategoritë
BotaLajme