Meloni sërish bën përshtypje me reagimet: Shprehjet e fytyrës në takimin me Erdoganin tërhoqën vëmendjen e publikut

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni zhvilloi dje një takim me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan në margjinat e samitit të NATO-s në Uashington dhe një ditë pas takimit klipet janë veçanërisht të njohura në rrjetet sociale përpara vetë takimit të liderëve.

Përkatësisht, gjatë takimit të liderëve, Meloni tërhoqi vëmendjen para së gjithash për shkak të reagimeve të saj.

Erdogan gjatë bisedës ka pasur ndihmën e një përkthyesi dhe kur i është drejtuar përkthyesit për të mësuar se për çfarë po fliste Meloni, kryeministrja italiane e ka ndjekur me sy, gjë që ka shkaktuar reagime të shumta në rrjetet sociale.

Meloni ka shkaktuar një reagim të ngjashëm gjatë takimit të fundit me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, ndaj të cilit, duke gjykuar nga shprehja e fytyrës, nuk e ka fshehur intolerancën e saj.

Ndryshe, pas takimit mes Melonit dhe Erdoganit, presidenti turk lëshoi ​​një deklaratë në të cilën theksoi se fokusi i bisedës ishte tek marrëdhëniet dypalëshe.

Kategoritë
BotaLajme