Bllokohet një pjesë e sheshit pasi kulmi rrezikon të bjerë

Komuna e Prishtinës e ka bllokuar një hapësirë në sheshin “Nënë Tereza”, pasi kulmi i një ndërtese rrezikon të bjerë për shkak të erërave të fuqishme.

Në vendin e ngjarjes janë parë ekipe të zjarrfikësve dhe kamioni intervenues për heqjen e kulmit.

Komuna i ka ftuar qytetarët që të kenë kujdes për shkak të erërave, raporton Ekonomia Online.

“Ju lutemi keni kujdes gjatë ecjes në parqe, afër pemëve apo objekteve të larta, mos kaloni afër tyre për shkak të erërave të forta të cilat po fryjnë me shpejtësi 70km/h”, thuhet në njoftim.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi