Bjellorusia paralajmëron për fillimin e një Lufte të Tretë Botërore: Maskat janë hequr!

Lideri i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko ka paralajmëruar për fillimin e një Lufte të Tretë Botërore.

“Bota ka ardhur sërish në buzë të humnerës. Tani ne jemi të mbuluar fjalë për fjalë me një valë informacioni të të ashtuquajturës parandjenjë të luftës së tretë botërore” tha presidenti i aleatit më të ngushtë të Rusisë.

“Maskat janë hequr plotësisht”, përfundoi Lukashenko.

Presidenti njoftoi se ushtria e tij kishte marrë një arsenal të ri armësh, duke përfshirë dy divizione raketore anti-ajrore dhe dy divizione të sistemeve raketore Iskander-M. /abcnews.al

Kategoritë
BotaLajme