Ushtari Izraelit pas Gazzes ra në depresion dhe kreu vetëvrasje

Mediat izraelite raportuan se një nga ushtarët e tyre, Eliran Mizrahi, vrau veten për shkak të depresionit të rëndë pasi u kthye nga përleshjet në Rripin e Gazës.

Izraeli ka masakruar civilë të pafajshëm në Gaza që nga 7 tetori.

Mijëra civilë kanë humbur jetën deri më tani në gjenocid. Mijëra njerëz u detyruan të largoheshin nga atdheu i tyre.

Duke vepruar kundër ligjeve të luftës, Izraeli vrau 210 civilë dhe plagosi më shumë se 400 civilë në sulmin e tij të fundit në kampin e refugjatëve Nuseyrat.

Ushtarët izraelitë tërhoqën vëmendjen e mediave sociale me postimet e tyre të paskrupullta pas sulmeve.

Ushtari i masakrës ra në depresion dhe kreu vetëvrasje

Njëri prej tyre ishte një ushtar izraelit i quajtur Eliran Mizrahi. Mizrahi po ndante me kënaqësi krimet e luftës që kreu në Gaza në llogarinë e tij në rrjetet sociale.

Mediat izraelite raportuan se një ushtar i quajtur Eliran Mizrahi vrau veten për shkak të depresionit të rëndë pasi u kthye nga konfliktet në Rripin e Gazës.

 

Kategoritë
BotaLajme