Tronditet Vjena, 3 gra gjenden të masakruara me thikë në një shtëpi publike, arrestohet autori

Tre gra u gjetën të vdekura me plagë të dukshme me thikë në një shtëpi publike në Vjenë pak pas mesnate. Ndërkohë, i dyshuar për krimin është një 27-vjeçar, i cili u arrestuar fill pas krimit teksa tentonte të arratisej.

Kështu deklaroi zëdhënësi i policisë Philipp Hasslinger për Reuters.

“Tashmë po hetohet motivi, po ndiqet historia e të dyshuarit dhe sigurisht dëshmitarët dhe gjurmët e tjera”. Shtëpia publike është në lagjen e 20-të të Vjenës, një nga më të varfrat e qytetit.

Kategoritë
BotaLajme