“Qendër e spiunazhit” brenda stacionit të Policisë në Prishtinë, nisin hetimet

Policia e Kosovës ka bastisur të mërkurën një pjesë të stacionit të Policisë së Kosovës në qendër të Prishtinës, e cila dyshohet se ka funksionuar një “OJQ”, me ç’rast dyshohet se merrej me spiunazh, raporton Ekonomia Online nga vendi i ngjarjes.

Sipas raportimit, ajo pjesë ishte e uzurpuar dhe kohë pas kohë përdorej edhe si ordinancë mjekësore ku janë kontrolluar shtetas serb, kryesisht të moshuar.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi