E përlotur nën fustanin e bardhë, martohet vajza e Ibrahim Tatlises

Dilan Çıtak Tatlıses  dhe partneri i saj prej kohësh Levent Dörter janë ulur në tryezën e dasmës. Këngëtarja e cila u fejua me një ceremoni familjare majin e kaluar dhe hodhi hapin e parë drejt martesës, mbrëmë ka mbajtur ‘kanagjegjen.’ Dilan Çitak, e cila nuk ka lënë pas dore të ndajë lumturinë e saj me ndjekësit e saj, nuk i ka mbajtur dot lotët teksa i është vënë këna në dorë.

Dilan Çıtak Tatlıses, vajza e këngëtarit të İbrahim Tatlıses, prej katër vitesh është e dashuruar me kolegun e saj Levent Dörter. Një lajm i lumtur erdhi nga dyshja, marrëdhëniet e të cilëve vazhdojnë të jenë të inatosura dhe të qeta, majin e kaluar. İbrahim Tatlıses dhe producenti Polat Yağcı mbanin unazat e çiftit të famshëm që hodhën hapin e parë drejt martesës. Ai pyeti anëtarët e shtypit: “A jeni të lumtur?” “Mos pyet”, tha artisti, “Çfarëdo që t’i kërkohet babait, ai thotë “Jam i lumtur” në një ditë të tillë, jam shumë i lumtur, Levent është një fëmijë shumë i denjë, i sjellshëm. Do të bëj ç’të mundem si baba, sigurisht. Shihemi në dasmë.

Teksa natën kur zbatoheshin zakonet dhe traditat turke aplikohej këna, këngëtarja e njohur ka përjetuar momente emocionale dhe nuk i ka mbajtur dot lotët.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme