Tërmet në Greqi, lëkundjet ndihen edhe në Korçë

Mbrëmjen e sotme janë ndier lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës, epiqendra ka qenë në Kostur të Greqisë, qytet i cili ndodhet shumë pranë Shqipërisë.Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 3.4. Pavarësisht forcës së ulët sërish tërmeti ka krijuar panik tek qytetarët korçarë dhe zonat përreth për shkak të asaj që ka ndodhur sëfundmi në Turqi.

Lëkundjet jenë ndjerë edhe në fshatrat e Bashkisë së Pustecit.

Kategoritë
BotaLajme