Skandaloze /ish-Përfaqësuesja e SHBA-së në OKB, Nikki Haley: Shkroi “Finish them” në predha artilerie në Izrael

Ish-kandidatja presidenciale e SHBA-së, Nikki Haley, u fotografua duke shkruar “Finish Them” në një granatë izraelite teksa vizitonte vendet pranë kufirit verior me Libanin.

Fotoja u postua në X të martën nga Danny Danon, një anëtar i parlamentit izraelit dhe ish-ambasador në Kombet e Bashkuara, i cili shoqëroi Haley-n në vizitën e saj.

“Përfundojini. Këtë e ka shkruar shoqja ime, ish-ambasadorja Nikki Haley”, ka shkruar Danon në postimin e tij, i cili tregonte një Haley të gjunjëzuar duke shkruar mbi një guaskë me një shënues të purpurt.

 

Haley la mesazhin, “Amerika (simboli i zemrës) Izrael, gjithmonë”.

Bomba si ajo e firmosur nga Haley kanë vrarë mijëra palestinezë të pafajshëm. Më shumë se 36,000 palestinezë, kryesisht gra dhe fëmijë, janë vrarë në sulmet e kryera nga Izraeli në Gaza që nga 7 tetori.

Në 24 orët e fundit, si pasojë e sulmit me bombë në çadrat në Rafah, të paktën 72 palestinezë u vranë, ndërsa qindra u plagosën.

Kategoritë
BotaLajme