S’ka kuorum: Dështon votimi i Rezolutës ku kërkohej ulja e tarifave të energjisë elektrike

Seanca e sotme e jashtëzakonshme e cila ishte thirrur për diskutim të çmimit të lartë të energjisë elektrike në vend, ka përfunduar. Në mungesë të kuorumit Rezoluta e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), nuk është votuar dhe seanca u shtye për një ditë tjetër, shkruan Gazeta Metro.

Përmes një draft-rezolute, tri partitë opozitare në Kosovë kanë kërkuar uljen e tarifave të energjisë elektrike për konsumatorët në Kosovë.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi